Pomůžete nám?

„Když jsou veškeré činnosti člověka zasvěceny službě Pánu, tytéž činnosti, které způsobily jeho trvalé otroctví, se stranou prostředkem ke zničení stromu práce.“ (Šrímad-Bhágavatam 1.5.34)

Pro náš cíl, rozšíření vědomí Krišny v co největší možné míře – je nám každá ruka dobrá. Potřebujeme řemeslníky a pomocníky, chytré hlavy, které rozumějí autům, počítačům a vyznají se ve všem možném. Pokaždé se také hodí peněžní výpomoc.

Můžete nám nabídnout cokoliv, vše co nám může pomoci v naší službě Šrí Krišnovi a Šrílovi Prabhupdádovi, od špendlíkové hlavičky přes květiny, přebytky ze zahrady až po Karlštějn :).

Oddaná služba je dynamická a nestále se expandující – pořád se něco děje. Chrám je Krišnův, Božstev, a my máme úžasnou příležitost pro Ně něco udělat. Ponořte se s námi do oceánu nektaru oddané služby:

Krátkodobé projekty

  • stavební úpravy – nová fasáda na chrámové budově, vydláždění prostranství před domem, rekonstrukce půdních prostor v brahmačárí ášramu, obložení zdi v chrámové místnosti, nový komín a vrt studny (Mahášringa dás, 605 700 872, sringa@seznam.cz)
  • vybavení – automatická vrata, kotel na tuhá paliva viadrus, nerezové regály do Krišnovy kuchyně, nový profesionální sporák s troubou nebo alespoň troubu, vrt studny, nová velká průmyslová pračka do chrámu, nový výdejní pult a průmyslová myčka nádobí do Góvindy,… (Mahášringa dás, 605 700 872, sringa@seznam.cz)

Dlouhodobé projekty

  • harinám a sankírtan – příspěvek na naftu a na kuličky na harinám (Vidjáváčaspati dás, 736107009), příspěvek na rozdávání knížek, připojení se k sankírtanu, objednávání knih a prasádam… (Patita Pávana dás 734 140 960)
  • údržba chrámu a zahrady – uklízení, dokoupení chybějících maličkostí, práce na zahradě, pletí a sekání trávy… (Matí déví dásí, mati.bvks@gmail.com) nebo Ánanda Kandiní déví dásí (605 700 874, bhn.iva@seznam.cz)
  • kuchyň – příprava zeleniny, oddaní s 1. zasvěcením mohou uvařit pro oddané, hostinu nebo ve všední den, celé menu nebo jen jednu preparaci, úklid kuchyně, mytí nádobí… (Álálanátha dás, 732 377 131, alalanath@gmail.com)
  • púdžárí – navlékání girland, leštění parafenálií pro Božstva, oddaní s 2. zasvěcením mohou uvařit pro Božstva, popřípadě se zaučit na oltář. Můžete Božstvům přinést květiny, med, ovoce, basmati rýži, oříšky, mandle, olivový olej… (Vidjágati dás, 736 704 635, vidyagati@seznam.cz).
  • propagace – příspěvek na tisk časopisu Náma Hatta nebo vaišnavského kalendáře, letáčky, propagační materiály… (Džalángí déví dásí, 736245446, jalangi@email.cz)