Kdo jsme?

Chrám Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry a Centrum pro védská studia jsou součástíMezinárodní společnosti pro vědomí Krišny (ISKCON) založené v roce 1966 Šrílou Prabhupádou. Od svého vzniku společnost vybudovala po celém světě několik set chrámů, farem, restaurací a škol. Chrámová Božstva byla instalována v roce 1993 a po téměř 18 letech strávených v Jílové ulici 290 na Praze 5 – Zličíně se přemístila do svého domu v obci Lužce u Berouna.

Mezi hlavní cíle ISKCONu patří systematicky šířit ve společnosti vědomí Krišny a k tomu používat všech dostupných prostředků. Šríla Prabhupáda v souladu s učením předchozích áčarjů nám stanovil dvě cesty, které jsou od sebe neodlučitelné. Bhágavata vidhi – studium a šíření knih transcendentálního poznání a paňčarátra vidhi – uctívání Božstev.

Chrám slouží jako základna pro obojí. Díky poznání písem si můžeme uvědomit, kdo jsme a a proč trpíme, kdo je Bůh a jaký je náš vztah k Němu. Díky přítomnosti Božstev máme příležitost se naučit, jak Jim sloužit a jak Je můžeme těšit. Služba Božstvům nevyhnutelně zvyšuje naši úroveň vnitřní i vnější čistoty a tak se můžeme krůček po krůčku přibližovat našemu cílu, návratu domů, návratu k Bohu.