Božstva

Pokud se držíš Krišnových lotosových nohou velice pevně, potom nepoklesneš. (Přednáška v Los Angeles, 5. ledna 1974)
Doporučujeme
GauraPurnima18

Oslava příchodu Šrí Čaitanji Maháprabhu

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Šrí Čaitanji Maháprabhu, nejmilostivější podoby Šrí Krišny ve čtvrtek 1. března do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry.

PROGRAM

4:30 – Mangala-árati

Doporučujeme

Letní Náma Hatta tábor 2018

Mezinárodní společnost pro vědomí Krišny,
Hnutí Hare Krišna
Zakladatel áčárya – A.Č. Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda

Vás zve na letní táborTabor_2018_01

který proběhne v době

Doporučujeme
krkal-a3_Stránka_1

Vaišnavský kalendář 2018

A je tady znovu nový vaišnavský kalendář na příští rok s překrásnými ilustracemi Ómkáry Rádhy déví dásí. Nově obsahuje informace o státních svátcích a kalendář jmen. Originální kalendář vychází v limitované edici. Ponořte se po celý rok do sladkých Krišnových dětských zábav ve Šrí Dhámu Vrindavánu.
Možnost objednání:
Telefon: 732 200 307
Obchod:  books.harekrsna-luzce.cz

25. výročí instalace Božstev Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry a den příchodu Šrí Advaity Prabhu 2018

1
1
« 1 z 45 »
Nityanandaě-clear

Oslava příchodu Pána Nitjánandy

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Nitjánandy v ponděli 29. ledna do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry v Lužcích u Berouna.

Přednášet bude HG Jay Gurudév Prabhu.

Mandakini_devi_dasi_01

Návštěva H.G. Mondákiní matají

Jedna z prvních evropských žákyní Šríly Prabhupády, H.G. Mondákiní Matají navštíví náš chrám v termínu od 25. do 29. ledna 2018. Bude to její první návštěva v Čechách a pro nás vzácná příležitost naslouchat o jejích setkáních se Šrílou Prabhupádou a ranné historii ISKCONu v Anglii a Rusku.
Program přednášek bude ještě upřesněn.

srila-prabhupada-with-first-bhagavad-gita-as-it-is

Vyhlašování výsledků Prabhupádova maratonu

na příznivý den Putrada Ékadáší
29.12.2017 od 16:00 v chrámu v Lužcích
Poslední velký festival roku 2017 bude pro Božstva Šrí Šrí Nitái Navadvípačandru jistě tím nejsladším. Oddaní z celé České republiky i Slovenska budou obětovat Jejich lotosovým nohám výsledky z Prabhupádova Vánočního maratonu rozdávání knih. Přijďte Jim i Vy nabídnout své výsledky, povzbudit a oslavovat sankírtanové oddané a inspirovat se k této nádherné službě, která tolik těší Šrílu Prabhupádu.
Jste srdečně zváni!

babykrishna

Nové audio příběhy

Kouzelná vyprávění o dobrodružstvích Krišny, malého pasáčka krav, těší srdce malých i velkých a oddaní se jejich posloucháním nikdy neunaví…
Nová kolekce audio nahrávek je nazvaná Pohádky dětem a je dárkem z lásky malým vaišnavům. Známé příběhy z knihy Krišna se nám představují v originálním podání slavného vaišnavského autora Šríly Kavi Karnapury. Jeho kniha Ánanda Vrindávan Champu se stala zdrojem inspirace pro naši Ánanda Kandiní dásí a výsledkem je transcendentální dobrodružství pro děti i dospělé. Bhakta Youtube posloužil jako zdroj hudby a hodiny “sladké” služby přinesly svoje sladké ovoce. Každá “pohádka” je osobním dárkem, ale zároveň je určena pro duchovní radost všech oddaných. Prosím naslouchejte s námi a přeneste se do blažené země jménem Vrindávan…
Audio knihu naleznete na našich stránkách v sekci Přednášky -> Audioknihy -> Pohádky dětem.

NH2106_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 6/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, přednáška Šríly Prabhupády Očista srdce nasloucháním o Krišnovi, 16. mantra Šrí Íšópanišadu, vzpomínka Niraňdžany Svámího Jak jsem přišel do hnutí pro vědomí Krišny, článek o sankírtanu Tajné zbraně pro rozdávání knížek od Suréšvara dáse, 42 způsobů jak šířit knihy od Vidžaje dáse, meditace z Góvardhanu od Vaišéšika dáse, dokončení semináře Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, 10. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, příběh ze sankírtanu od Džalángí déví dásí Můj chlapeček, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího, dětská dvojstránka od Jóga Máji déví dásí věnovaná vánočnímu maratónu, zamyšlení Kadamby Kánany Svámího s názvem Chce to změnu! a recept na ořechové tyčinky od Džaj Rádhiky déví dásí.

^66BD47AE3389393B2CF895E666525365ED6C7C011190D8EF7F^pimgpsh_thumbnail_win_distr

Divadlo Tattva opět v Praze!

Na další představení vaišnavského divadelního souboru Tattva se můžete těšit na den zjevení Bhagavad gíty ve středu 29. listopadu. Se svým divadelním vystoupením “Příběhy Bhaktisiddhánty. Smích a smysl” začnou v restauraci Góvinda v Soukenické ulici 27 v 18 hodin. Překlad do českého jazyka zajištěn. Nenechte si ujít!

bphs

Návšteva Jeho Svátosti Bhakti Prabhava svámího

Chrám v Lužcích navštíví v termínu 19. – 24. listopadu vzácný host Jeho Svátost Bhakti Prabhava svámí. V neděli se zúčastní odpoledního programu pro hosty od 14h. Přednášet bude na téma “Překonávání překážek na cestě lásky”. O dalších přednáškách budete informováni.

Góvardhana púdžá 2017

« 2 z 4 »
NH2105_page_01

Vyšla nová Náma-hatta 5/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, 15. mantra Šrí Íšópanišadu, offering Džaj Gurudéva dáse pro Šrílu Prabhupádu za Českou republiku, přednáška Bhakti Vidji Púrny Svámího Vysvětlení Holokaustu, 9. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, nekrolog za Madhukanthu dáse (BVS) od Prija Kírtiho dáse, přednáška Šríly Prabhupády Naslouchání  o Krišnovi s vírou, výzva Šivarámy Svámího Nepodílej se na tom!, 4. část semináře Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, reportáž Džalángí déví dásí Brutal metal prasádam, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, test z 9. a 10. kapitoly Krišna knížky nejen pro dětské čtenáře od Prija Kírti dáse a bhakty Vanšího Gópála, reportáž bhakty Michala Sládka Kolmo na jih, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího a recept na cuketové suši od Mitravindy déví dásí.

krishna-poster-il78_l

Góvardhana púdžá

Hare Krišna drazí oddaní,

srdečně Vás zveme na oslavování a uctívání kopce Góvardhan dne 20.10. do chrámu v Lužcích od 18:30 hodin.

PROGRAM:

18:30 Góvardhana kathá

19:00 Sandhja árati

NH2104_page_01

Vyšla nová Náma-hatta 4/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, přednáška Šríly Prabhupády Meč vzpomínání, 3. část semináře Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, zamyšlení Kadamby Kánany Svámího o neoddané mysli, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, nekrolog za Kulánganu déví dásí  od Kripamóje dáse a bhaktin Triši Mótah, shrnutí Padajátry 2017 včetně oné vážné nehody od Nrisinhsy Čaitanji dáse, fotoreportáž Tváře Woodstocku od Indradjumny Svámího a Ananty Vrindávana dáse, 8. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, dětská stránka od Jóga Máji déví dásí s ohlédnutím za dětským táborem a dětstkým dnem a s hádankou plnou nektaru z čísel, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího, esej Džajapatáky Svámího o kongregačním kázání, představení několika oddaných Pána Džagannátha ve článku 10 tváří Ratha játry od Džalángí déví dásí a recept na raw dort od Džaj Rádhiky déví dásí.

radhe

Šrí Rádháštamí

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Šrímatí Rádhárání dne 29. srpna 2017 v chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry.

Šrí Krišna Džanmáštamí a Vjása púdža Šríly Prabhupády, 15.-16.8.2017

« 1 z 13 »
maxresdefault

Chrám navštíví Mahádyuti mahárádž

Chrám v Lužcích navštíví v termínu od 11. do 18. srpna vzácný host Mahádyuti swami. Zúčastní se také oslav Janmáštamí a Vyásapúdži Šríly Prabhupády na farmě Krišnův dvůr. O termínech přednášek budete informováni.

Starší články