Božstva

Neděle v chrámu s Bhaktivaibhavou Svámím

Harinám a středeční program v Góvindě

Neděle v chrámu s Kadambou Kánanou Svámím

peacock-feathers-bookstore

Nové přírůstky v Hare Krišna knihkupectví na síti

V nabídce našeho internetového knihkupectví se objevilo pět novinek. Hluboký a zároveň velice inteligentní průvodce po vlastním sebezdokonalení od Dánavíra Gósvámího s názvem Světlá stránka, dechberoucí putování mladého hledače Richarda za pravdou, láskou a Bohem, které ho dovedlo až k samotnému Šrílovi Prabhupádovi – autobiografie Rádhánátha Svámího Cesta domov (ve slovenštině), překlad Puruša súkty, modliteb polobohů k potěšení Nejvyššího Pána, od Kášji prabhua, 2. vydání klasického díla Suhótry Svámího Transcendentální personalizmus a výběr z díla Šríly Višvanátha Čakravartího Thákura.

SONY DSC

Pomožte nám se zahrádkou

Prosíme inspirované oddané, aby nám pomohli s květinovou a bylinkovou zahrádkou pro Šrí Šrí Nitái Navadvípačandru.

rajbhoga600

Děkujeme!

Děkujeme bhaktovi Víťovi z Moravy a bhaktovi Radkovi Šimkovi z Chebu, že nám přispěli na mixér a Májápurovi Čandrovi prabhuovi za překrásnou palačinkovací pánvičku pro Šrí Šrí Nitái Navadvípačandru.

IMG_0199

Gaura púrnimá 2015

Překrásné květinové šaty, které spolu vymyslely a vytvořily Rásabihárí déví dásí, Matí déví dásí a bhaktin Páliní.

Oblékání a zdobení Božstev v režie manželského páru Nitái Navadvípačandra dás a Džagan Móhiní déví dásí.

vainee

Final Maha Milan of Nabadwip Mandal parikrama, March 1, 2015

At 6:00 am the devotees left Jagannath Mandira in Rajapura to Murari Gupta’s house. There the devotees heard from HH Sacinandana Swami about Srivasa taking shelter of Lord Nrisimhdeva when he was threatened by the Kazi; from HG Rajendrananda Prabhu about Atmanivedana (full surrender) which is the process of Antardvipa; from HH Bhakti Nityananda Maharaj about Murari Gupta’s devotion to Lord Rama and from a few other speakers. Right after Guru Puja the Parikrama headed straight to Mayapur at the location where the MAHA MILAN (the great meeting) was about to take place.

Bhagavad-Gita

Vždy na Mě mysli, staň se Mým oddaným, uctívej Mě a skládej mi poklony. Tak ke Mně bezpochyby dospěješ. Slibuji ti to, protože jsi Můj velmi drahý přítel.

Nejdůvěrnější částí poznání je, že každý jednotlivec se má stát čistým oddaným Krišny, vždy na Něho myslet a jednat v Jeho zájmu. Nemá předvádět meditaci jako profesionál, ale uzpůsobit si život tak, aby měl neustále možnost myslet na Krišnu. Měl by jednat takovým způsobem, že všechny jeho každodenní činnosti budou spojené s Krišnou. Vše si má zařídit tak, aby celých dvacet čtyři hodin myslel na Krišnu. A Pán Krišna slibuje, že každý, kdo si Ho je takto čistě vědom, se vrátí do Jeho sídla, kde se s Ním bude stýkat tváří v tvář. Krišna sděluje tuto nejdůvěrnější část poznání Ardžunovi, protože Ardžuna je Jeho drahý přítel. Každý, kdo kráčí Ardžunovou cestou, se může stát drahým přítelem Krišny a dosáhnout stejné dokonalosti jako Ardžuna.

NH1901_Stránka_01

Vyšla nová Náma-hatta – 1/19

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, další část Vaišnavské etikety Bhaktičáru Svámího, přednáška Šríly Prabhupády Nejdražší přítel, rozprava o výživě Bhakti Vidji Púrny Svámího, ukázka z Gaura ganóddéša dípiky od Šrí Kavi Karnapúry, 1. část Šrí Íšopanišadu s výklady Šríly Prabhupády, pokračování knihy Náma Rahasja od Šačínandany Svámího s názvem Vstupte do školy odevzdání, ohlédnutí se za loňskými Indickými festivaly jeho hlavním organizátorem Vasudévem Nandanou dásem doprovázené fotografiemi Kandarpy Maňdžarí déví dásí, dětská stránka Jóga Máji déví dásí věnovaní Šrí Čaitanjovi Maháprabhuovi, aktuální informace o rozdávání prasádam na válkou zmítanéém Donbase od bhaktin Galiny Bušujevy, sankírtanové příběhy Šrí Hariho dáse, Krišna Nájaky déví dásí a Džaj Kéšavy dáse, pokračování strhujících reportáží Nrisinha Čaitanji dáse z jeho cesty kolem světa, tentokrát ve stímu sombrér, esej Rádhánátha Svámího o manželství a recept Manikundaly déví dásí na jablečný závin.

Není to obyčejné jídlo, je to milost

Food for Life DONĚCK

Jídlo pro život je jedna z největších mezinárodních humanitárních misí. Byla založena v roce 1974 Mezinárodní společností pro vědomí Krišny s cílem zabezpečit vegetariánským jídlem sociálně potřebné a strádající v důsledku živelních katastrof a vojenských konfliktů.

Starší články