Božstva

Všichni se musíme stát ideálními v našem charakteru a potom na lidi tato čistota velice zapůsobí. Oddaný nemá žádnou chybu. Je bezchybný. (Dopis Batu Gópálovi, 1. února 1973)
nh0219

Vyšla nová Náma Hatta – 2/19

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování vaišnavské etikety Bhaktičáru Svámího, přednáška Šríly Prabhupády „Ničíme si své životy“, pokračování Gaura ganóddéši dípiky, fotoreportáž z pohřbu Manórúpy déví dásí, 2. část Šrí Íšopanišady, esej Džajgurudéva dáse „Věda a pavěda“, úryvek z knihy Relevance, přinášející příběh Amékhaly déví dásí od Šruta Kírtiho dáse, esej Bhaktivigjány Gósvámího o pokoře a pýše, reportáž Dharmátmy dáse z Vradža Mandala pada játry, aktuální informace o Jídlu pro život Doněck, dětskou stránku s testem od Prija Kírtiho dáse a bhakty Vanší Gópála nejen pro děti, ukázka se Šrímad Bhágavata Mahátmji, dokončení reportáže Nrisinha Čaitanji dáse z Mexika s názvem „Ve stínu sombrér“ a recept Gítámrity déví dásí na sabdží hrachu, květáku a brambor.

311

Změny v jízdním řádu autobusu 311

Od 7. dubna letošního roku došlo k několika změnám v jízdním řádu autobusu číslo 311.

V běžné pracovní dny se odjezdy a příjezdy z a do Lužců změnily pouze u posledního autobusu ze Zličína a poledního z Lužců o pár minut.

4. vydání 2

Vyšlo 4. vydání životopisu Šríly Prabhupády

Již počtvrté vychází v češtině strhující životní příběh čistého oddaného, který svou službou svému duchovnímu učiteli bezpochyby ovlivnil celý svět. Autor životopisu Satsvarúpa dás Gósvámí provádí čtenáře od dětství a mládí v Indii, kde se Šríla Prabhupáda připravoval na svůj životní úkol, po příjezd do Ameriky a jeho skromné počátky. Pak neuvěřitelný rozkvět a rozmach hnutí Hare Krišna, které založil, včetně přízně řady slavných osobností, například členů Beatles.

2

Novinka v Hare Krišna knihkupectví na síti

Centrum pro védská studia vydalo zajímavou studii Drutakarmy Dáse týkající se vztahu Šríly Prabhupády a Gaudíja Mathu, potažmo současného ISKCONu a následovníků různých následovníků Bhaktisiddhánty Sarasvatího.
Novou knihu Šríla Prabhupáda a Gaudíja Math si můžete objednat na www.books.harekrsna-luzce.cz.

Ještě jedna neděle s Bhaktivaibhavou Svámím

P3290418
P3290418
« 1 z 48 »

Ráma Navamí 2015

P3280216
P3280216
« 1 z 173 »
tattva

Vaišnavské divadlo Tattva

Poprvé v Čechách!

Evropské turné 2015

Vaišnavské divadlo Tattva

(žáci Indradjumny Svámího Sadáčára dás a Gaura Lílá dás, Ukrajina, Dněpropetrovsk)

31.3. út. Ékádaší Praha

Neděle v chrámu s Bhaktivaibhavou Svámím

P3220001
P3220001
« 1 z 82 »

Harinám a středeční program v Góvindě

P3200648
P3200648
« 1 z 95 »

Neděle v chrámu s Kadambou Kánanou Svámím

P3150341
P3150341
« 1 z 88 »
peacock-feathers-bookstore

Nové přírůstky v Hare Krišna knihkupectví na síti

V nabídce našeho internetového knihkupectví se objevilo pět novinek. Hluboký a zároveň velice inteligentní průvodce po vlastním sebezdokonalení od Dánavíra Gósvámího s názvem Světlá stránka, dechberoucí putování mladého hledače Richarda za pravdou, láskou a Bohem, které ho dovedlo až k samotnému Šrílovi Prabhupádovi – autobiografie Rádhánátha Svámího Cesta domov (ve slovenštině), překlad Puruša súkty, modliteb polobohů k potěšení Nejvyššího Pána, od Kášji prabhua, 2. vydání klasického díla Suhótry Svámího Transcendentální personalizmus a výběr z díla Šríly Višvanátha Čakravartího Thákura.

SONY DSC

Pomožte nám se zahrádkou

Prosíme inspirované oddané, aby nám pomohli s květinovou a bylinkovou zahrádkou pro Šrí Šrí Nitái Navadvípačandru.

Starší články