Božstva

Měli bychom se naučit zapomenout a odpustit méně důležité události, protože tam, kde jsou na jednom místě dva lidé, vždycky tam bude nějaké nedorozumění. (Dopis Gargamunimu, 11. ledna 1968)
krishna-poster-il78_l

Oslavování kopce Góvardhan

Hare Krišna drazí oddaní,

srdečně Vás zveme na oslavování a uctívání kopce Góvardhan dne 31.10. do chrámu v Lužcích od 18 hodin.

PROGRAM:

18:00 Dámódaráštaka

18:20 Góvardhana kathá

nh2005_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 5/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „K čemu jsou určené smysly“, dokončení rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, výzva na letošní Prabhupádův maraton od Madhusúdana dáse, Džaj Kéšavy dáse, bhakty Antonína a bhaktin Nikoly, test z Krišna knížky nejen pro děti od Prija Kírtiho dáse a bhakty Vanší Gópála, 5. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, pokračování knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, zamyšlení Rádhiky Sundarí, pokračování 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, popis Procesu umírání od bhakty Jana Mareše a recept na balušai, bengálské vdolečky, které podle Jamuny déví dásí uvařila Džaja Gópínátha déví dásí

kartik

Kártik začíná…

V předvečer 1. dne měsíce Kártik, v neděli 16. října, začínají oslavy tohoto velice příznivého měsíce. Oddaní po celý měsíc každý večer (nebo ráno) obětují za zpěvu Dámódaráštaky Šrí Krišnovi lampičku. V Padma Puráně je řečeno že: “Osoba, která obětuje Pánovi během měsíce Kártiku lampičku, dosáhne duchovního světa, kde není žádné utrpení.”

img_1452

Víc světla pro Tulasí

Rádi bychom přitáhli Vaši pozornost ke službě rostlince Tulasí, která bude s přicházejícím zimním obdobím vyžadovat více péče a zároveň tak poskytne příležitost i těm, kteří o ni nemohou pečovat přímo.

madan%d0%b0-mohan

Přednáška Madana Móhana prabhu 16.10.2016

Na nedělním veřejném programu odpoledne 16. října bude přednášet Madana Móhan prabhu z Ruska.

Madana Móhan prabhu praktikuje vědomí Krišny od roku 1993, je žákem HH Mukundy Gósvámího.

radhe

Oslava příchodu Šrímatí Rádhárání

Drazí oddaní, srdečně Vás zveme na oslavu příchodu nejdražší Krišnovy společnice Šrímatí Rádhárání, která bude probíhat v pátek 9. září v chrámu v Lužcích u Berouna.

Program:

NH2004_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 4/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Skutečný cíl dharmy“, 11. zpěv Šrímad Bhágavatamu, 3. část rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, pokračování knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, reportáž z rodinného tábora Simháčalam 2016 od Jóga Máji déví dásí, 4. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, vyprávění Subhángí déví dásí o Jamadútech ve chvíli smrti, reportáž Rádhiky Sundarí déví dásí z letošní pražské Ratha játry, zamyšlení Ačjuty Gótry dáse s názvem facebook nebo Krišna book? a recept kačórí od Gítámrity déví dásí.

plakatJanma2016_3

Pozvání na dvoudenní festival

Srdečně vás zveme na festival Dne zjevení Šrí Krišny, Nejvyšší Osobnosti Božství, a oslavu narozenin (Vjása-púdžá) Šríly Prabhupády, zakladatele-áčárji Hnutí Hare Krišna.

balarama

Příchod Šrí Balaráma

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Balaráma, kterou pořádáme v chrámu v Lužcích ve čtvrtek 18. srpna.

hari-sauri-1-of-1_21

Děkujeme všem za ohromnou pomoc!

Brzy poté, co se na Bhaktivaibhavu Svámího obrátil Hari Šauri prabhu s žádostí o finanční pomoc na své léčení, se dalo dohromady několik movitějších oddaných z české játry a nasbírali mezi sebou něco kolem 4 000 dolarů. Další podobnou částkou přispěl Bhaktivaibhava Svámí a ještě pár tisíc korun k tomu poslali na konto chrámu v Lužcích, který tuto sbírku organizoval, oddaní z celých Čech i Moravy.

harisauri002

Pomůžeme Hari Šaurimu prabhuovi?

Jak si asi většina oddaných z loňského tábora pamatuje, jeden z velice blízkých a drahých žáků Šríly Prabhupády – Hari Šauri prabhu – trpí vážnými projevy Parkinsonovy choroby. Proto ani letos nikam příliš necestuje.

Náma Hatta tábor 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9035
IMG_9035
« 1 z 50 »

Ratha játrá 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9431
IMG_9431
« 1 z 18 »
Starší články