Božstva

Ó Pane Pundaríkákšo, kdy budu se slzami v očích v extázi tančit na břehu Jamuny při zpívání Tvého svatého jména? (Bhakti rasámrita sindhu (1.2.156))
radhe

Oslava příchodu Šrímatí Rádhárání

Drazí oddaní, srdečně Vás zveme na oslavu příchodu nejdražší Krišnovy společnice Šrímatí Rádhárání, která bude probíhat v pátek 9. září v chrámu v Lužcích u Berouna.

Program:

NH2004_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 4/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Skutečný cíl dharmy“, 11. zpěv Šrímad Bhágavatamu, 3. část rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, pokračování knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, reportáž z rodinného tábora Simháčalam 2016 od Jóga Máji déví dásí, 4. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, vyprávění Subhángí déví dásí o Jamadútech ve chvíli smrti, reportáž Rádhiky Sundarí déví dásí z letošní pražské Ratha játry, zamyšlení Ačjuty Gótry dáse s názvem facebook nebo Krišna book? a recept kačórí od Gítámrity déví dásí.

plakatJanma2016_3

Pozvání na dvoudenní festival

Srdečně vás zveme na festival Dne zjevení Šrí Krišny, Nejvyšší Osobnosti Božství, a oslavu narozenin (Vjása-púdžá) Šríly Prabhupády, zakladatele-áčárji Hnutí Hare Krišna.

balarama

Příchod Šrí Balaráma

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Balaráma, kterou pořádáme v chrámu v Lužcích ve čtvrtek 18. srpna.

hari-sauri-1-of-1_21

Děkujeme všem za ohromnou pomoc!

Brzy poté, co se na Bhaktivaibhavu Svámího obrátil Hari Šauri prabhu s žádostí o finanční pomoc na své léčení, se dalo dohromady několik movitějších oddaných z české játry a nasbírali mezi sebou něco kolem 4 000 dolarů. Další podobnou částkou přispěl Bhaktivaibhava Svámí a ještě pár tisíc korun k tomu poslali na konto chrámu v Lužcích, který tuto sbírku organizoval, oddaní z celých Čech i Moravy.

harisauri002

Pomůžeme Hari Šaurimu prabhuovi?

Jak si asi většina oddaných z loňského tábora pamatuje, jeden z velice blízkých a drahých žáků Šríly Prabhupády – Hari Šauri prabhu – trpí vážnými projevy Parkinsonovy choroby. Proto ani letos nikam příliš necestuje.

Náma Hatta tábor 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9035
IMG_9035
« 1 z 50 »

Ratha játrá 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9431
IMG_9431
« 1 z 18 »
NH2003_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 3/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Vidět neomezené světlo a duši“, poslední část meditací o Šrílovi Prabhupádovi před 50 lety od Ašvahariho dáse, fotokoláž z instalace Božstev Šrí Šrí Nitái Gaura Čandry na slovenské Ékačakře z fotografií Sarvasukhy dáse, 2. část rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, ohlédnutí za Mantrafestem v benešovském Gymnáziu od Prija Kírtiho dáse, další ukázka z knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, test nejen pro děti z Krišna knížky připravený Prija Kírtim dásem a bhaktou Vanší Gópálem, 3. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, reportáž Džalángí déví dásí z letošní oslavy Nrisinha Čaturdaší na německé farmě a recept na syrový banánový dort od Džaj Rádhiky déví dásí.

stan

Důležité upozornění ohledně tábora

Upozorňujeme oddané a přátele Krišny, že ubytovací kapacita areálu Kalich, kde se bude konat letní Náma Hatta tábor, je již téměř zcela obsazená. Proto ti z Vás, kteří ještě nejsou přihlášení a chystají se přijet na poslední chvíli, vezmětě si pro jistotu vlastní stan. Děkujeme za pochopení.

Ratha-Yatra_2016_

Ratha játrá 2016!

Kola Ratha játrového vozu se letos rozjedou v neděli 10. 7. ve 12 hodin z Ovocného trhu na Praze 1.

Kulturní program bude od 15 do 20 hod, tentokrát na Náměstí Republiky!!

plocha

Indický den s ekojarmarkem

Oddaní Hnutí Hare Krišna obohatí festival Bylinkové dny v Uherském 0strohu o vhled do indické kultury. Pro návštěvníky připravili celodenní program s indickou hudbou, kurzy indicko-vegetariánského vaření, orientálními tanci, chrámovým obřadem, spoustou tematických stánků, zkoušení “Sárí”, malování hennou, ekojarmakem, zábavou pro děti po celý den a mnoha dalšími aktivitami, které přiblíží Indii a indickou kulturu.

sitting

Nové podložky

Hledáme inspirované oddané, kteří by chtěli přispět na nové podložky do chrámové místnosti. Budou z omyvatelného materiálu a dobře poslouží i při nedělních hostinách pod širým nebem.

cidva

Prasádam z Góvindy

Restaurace Góvinda přichází s novou řadu “Krišnovských” vyhlášených balených dobrůtek označenou výmluvně Prasádam. Pro začátek to jsou kokosky, staré dobré Gópínáthy ve větším balení a čidva, a to buď z nudličkami z pšeničné mouky nebo bezlepková varianta z mouky cizrnové. S označením Prasádam by se pak mělo objevit mnohem víc výrobků jako například pikls nebo čatný. Objednávat si vše můžete v Hare Krišna knihkupectví na síti, či přímo v restauraci Góvinda.

50outside front cover_CZ_final.indd

Výroční časopis

Právě vyšel velice zajímavý časopis s názvem Hnutí Hare Krišna oslavuje 50 let… Tato publikace plná zajímavých článků, statistik i rozhovorů přináší souhrnný přehled vývoje Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny za posledních 50 let. Nováčky seznamuje se základními filozofickými tématy a pokročilí oddaní si zde najdou spoustu informací, které je jistě zaujmou. Časopis koncipovaný pro celosvětové využití můžete v jeho české mutaci si můžete objednávat za 45 Kč na Hare Krišna knihkupectví na síti nebo na telefonu 736 245 446.
Starší články