Božstva

Má drahá přítelkynĕ kurarí, je noc a Pán Śrí Krišna spí. Ty však nespíš ani neodpočíváš, ale naříkáš. Mám z toho usuzovat, že jsi stejnĕ jako my zasažená usmĕvavými, velkorysými a hravými pohledy lotosookého Krišny? Jestli ano, pak musíš mít hlubokou ránu v srdci. Je toto důvod, proč vykazuješ tyto známky nespavosti a nářku? (Šrímad Bhágavatam (10.90.15))

Víkend s Bhaktivaibhavou Svámím

P5230791
P5230791
« 1 z 131 »

Vaišnavské divadlo Tattva – “Dny padajátry”

P5190441
P5190441
« 1 z 121 »
travelling temple

Sri Harinama Sankirtana Traveling Temple

Prahu čeká po celý týden každodenní harinám ve společnosti cestujících brahmačárínů, kteří brázdí svým autobusem po celé Evropě.

Sraz je už v 15:30 hodin jako vždy u Obecního domu na Náměstí Republiky a po prvním kolečku se ze stejného místa vyjde podruhé v 17:30.

Neděle s Bhaktivaibhavou Svámím

P5170347
P5170347
« 1 z 28 »

Harinám v Plzni, 16. května

P5160117
P5160117
« 1 z 180 »
2  v Čechách_t

Evropské turné 2015 vaišnavského divadla Tattva – “Dny padajátry”

Vaišnavské divadlo Tattva se opět vrací, tentokrát s představením „Dny padajátry“. Hlavními protagonisty tohoto inteligentního, vtipného, hlubokého a především oddaného projektu jsou žáci Indradjumny Svámího Sadáčára dás, Gaura Lílá dás a Madhurí Šrí déví dásí z ukrajinského Dněpropetrovsku.

prasadam

Rozdávání prasádam

Oddaní z chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry rozdávali tento týden prasádam i maháprasádam ve velkém stylu.

Back to Godhead - Volume 10, Number 11 - 1975

Nejmenší oddaní Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry

Drazí oddaní a přátelé Krišny,

v našem chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandra vzniká skromný prostor pro naše nejmenší oddané. Rádi bychom Vás touto cestou požádali, jestli se můžete nějakým způsobem podílet na jeho zpestření.

harinam

Harinám v Plzni

V sobotu 16. května chystají oddaní harinám v metropoli západočeského kraje, v Plzni. Bude se vyrážet z chrámu v Lužcích po snídani, případně můžete přijet přímo do Plzně.

valdic

Hare Krišna za mřížemi

Bhakta Antonín, kterému jsme milostí oddaných už mohli poslat do vězení několik knih a džapu, se i nadále snaží udělat pokrok na cestě oddané služby. „Učím se, čtu si knížky Šríly Prabhupády, zpívám si Hare Krišna a modlím se. Pevně věřím, že vše je jen Krišnův plán a vše se v dobré obrátí!“ napsal mi. „Budu velice šťasten, když mne, vašeho pokorného služebníka, navštívíte zde, ve valdické věznice.“ Už má kolem sebe skupinku asi osmi dalších, kteří se zajímají o vědomí Krišny.

peacock-feathers-bookstore

Nové čtení pro děti oddaných

S požehnáním vaišnavů byly vytištěny tři nové publikace do pomaličku se rozšiřující nabídky dětských titulů s Krišny si vědomou tématikou. První knížečka, Dámódara lílá, vypráví zábavu přivázání Pána Krišny k dřevěnému hmoždíři a druhá, Tajemství stříbrné lžičky, je příběh podle vyprávění Indradjumny Svámího. Třetím titulem je první vaišnavské leporelo, Dámódara, příběh o Boží nezbednosti.

nrsimhadev-2

Nrisinha Čaturdaší

Srdečně vás zveme na oslavu zjevení Pána Nrisinhadéva v chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry v Lužcích dne 2. května 2015. Na programu je kírtan, naslouchání, prasádam a harinám.

Neděle s Bhaktivaibhavou Svámím, 26. dubna 2015

« 1 z 22 »
Starší články