Božstva

Neleží snad na cestách roztrhané šaty? Přestaly snad stromy, které tu jsou proto, aby živily druhé, dávat milodary? Vyschly už řeky a nedávají vodu žíznivým? Jsou snad jeskynĕ v horách zavřené, nebo snad dokonce neporazitelný Nejvyšší Pán, Osobnost Božství, neochraňuje plnĕ odevzdané duše? Proč by tedy mĕli tak učení lidé, jako jsou oddaní, chodit lichotit tĕm, kdo jsou omámení tvrdĕ vydĕlaným majetkem? (Šrímad Bhágavatam (2.2.5))
harisauri002

Pomůžeme Hari Šaurimu prabhuovi?

Jak si asi většina oddaných z loňského tábora pamatuje, jeden z velice blízkých a drahých žáků Šríly Prabhupády – Hari Šauri prabhu – trpí vážnými projevy Parkinsonovy choroby. Proto ani letos nikam příliš necestuje.

Náma Hatta tábor 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9035
IMG_9035
« 1 z 50 »

Ratha játrá 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9431
IMG_9431
« 1 z 18 »
NH2003_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 3/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Vidět neomezené světlo a duši“, poslední část meditací o Šrílovi Prabhupádovi před 50 lety od Ašvahariho dáse, fotokoláž z instalace Božstev Šrí Šrí Nitái Gaura Čandry na slovenské Ékačakře z fotografií Sarvasukhy dáse, 2. část rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, ohlédnutí za Mantrafestem v benešovském Gymnáziu od Prija Kírtiho dáse, další ukázka z knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, test nejen pro děti z Krišna knížky připravený Prija Kírtim dásem a bhaktou Vanší Gópálem, 3. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, reportáž Džalángí déví dásí z letošní oslavy Nrisinha Čaturdaší na německé farmě a recept na syrový banánový dort od Džaj Rádhiky déví dásí.

stan

Důležité upozornění ohledně tábora

Upozorňujeme oddané a přátele Krišny, že ubytovací kapacita areálu Kalich, kde se bude konat letní Náma Hatta tábor, je již téměř zcela obsazená. Proto ti z Vás, kteří ještě nejsou přihlášení a chystají se přijet na poslední chvíli, vezmětě si pro jistotu vlastní stan. Děkujeme za pochopení.

Ratha-Yatra_2016_

Ratha játrá 2016!

Kola Ratha játrového vozu se letos rozjedou v neděli 10. 7. ve 12 hodin z Ovocného trhu na Praze 1.

Kulturní program bude od 15 do 20 hod, tentokrát na Náměstí Republiky!!

plocha

Indický den s ekojarmarkem

Oddaní Hnutí Hare Krišna obohatí festival Bylinkové dny v Uherském 0strohu o vhled do indické kultury. Pro návštěvníky připravili celodenní program s indickou hudbou, kurzy indicko-vegetariánského vaření, orientálními tanci, chrámovým obřadem, spoustou tematických stánků, zkoušení “Sárí”, malování hennou, ekojarmakem, zábavou pro děti po celý den a mnoha dalšími aktivitami, které přiblíží Indii a indickou kulturu.

sitting

Nové podložky

Hledáme inspirované oddané, kteří by chtěli přispět na nové podložky do chrámové místnosti. Budou z omyvatelného materiálu a dobře poslouží i při nedělních hostinách pod širým nebem.

cidva

Prasádam z Góvindy

Restaurace Góvinda přichází s novou řadu “Krišnovských” vyhlášených balených dobrůtek označenou výmluvně Prasádam. Pro začátek to jsou kokosky, staré dobré Gópínáthy ve větším balení a čidva, a to buď z nudličkami z pšeničné mouky nebo bezlepková varianta z mouky cizrnové. S označením Prasádam by se pak mělo objevit mnohem víc výrobků jako například pikls nebo čatný. Objednávat si vše můžete v Hare Krišna knihkupectví na síti, či přímo v restauraci Góvinda.

50outside front cover_CZ_final.indd

Výroční časopis

Právě vyšel velice zajímavý časopis s názvem Hnutí Hare Krišna oslavuje 50 let… Tato publikace plná zajímavých článků, statistik i rozhovorů přináší souhrnný přehled vývoje Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny za posledních 50 let. Nováčky seznamuje se základními filozofickými tématy a pokročilí oddaní si zde najdou spoustu informací, které je jistě zaujmou. Časopis koncipovaný pro celosvětové využití můžete v jeho české mutaci si můžete objednávat za 45 Kč na Hare Krišna knihkupectví na síti nebo na telefonu 736 245 446.
peacock-feathers-bookstore

Nové přírůstky v knihkupectví na síti

Na našem internetovém knihkupectví s literaturou věnovanou vědomí Krišny přibyly velice zajímavé tituly v angličtině. Je to především žhavá a dlouho očekávaná novinka Vaišéšiky dáse Our Family Business. Také si můžete objednávat překrásně iliustrovanou knihu Illuminations from Bhagavad gita od Kim a Chrise Murraye, Prabhupada Meditations od Anuradhy déví dásí nebo v luxusním provedení knihu Šivaráma Svámího Sadhavo Hrdayam Mayam.
Také jsou znovu k mání knihy Krishna Book Deluxe, Salted Bread či Heart of Transcendental Book Distribution.

SONY DSC

Šríla Prabhupáda Vjása púdžá

Drazí oddaní, přátelé a příznivci vědomí Krišny, u příležitosti výročí letošních oslav narozenin Šríly Prabhupády bychom Šrílovi Prabhupádovi rádi nabídli sbírku vašich ocenění a vyjádření vděčnosti. Své přísoěvky prosím zasílejte v písemnné podobě na email: info@prabhupad.cz nejpozději do 24.7.

narasimha

Nrisinhadévův marathón

Haré Krišna drazí oddaní, s lítostí a zpožděním Vám oznamujeme, že už od 9.5 do 19.5 2016 probíhá marthón rozdávání knih pro potěšení Pána Šrí Nrisinhadéva, který odstraňuje překážky na cestě oddanosti. I tak se nicméně může každý ještě od teď do konce marathónu zapojit a pokusit se získat milost Šrí Šrí Nrisinhadéva a Jeho oddaného Prahláda Mahárádže.

govinda07

Soutěž o logo

Centrum pro védská studia vyhlašuje soutěž o logo restaurace Góvinda. Toto logo bude na produktech Góvindy, případně na reklamních tabulích, razítku, oficiálních dokumentech atd.

dvd-fsp_mc_large (1)

Following Srila Prabhupada

Překladatelský tým pod vedením Nitái Navadvípačandry prabhua představí na nedělním programu 1. část výše zmiňované kolekce Prabhupádových přednášek a rozhovorů s českými titulky. Všichni jste srdečně zváni!

NH2002_Page_01

Vyšla nová Náma Hatta 2/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, 2. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, přednáška Šríly Prabhupády „Ano Krišnovi, iluzi ne“, pokračování Šrí Íšópanišadu, rozhovor s Aindrou prabhuem o jeho životě, dětská stránka od Jóga Máji déví dásí věnovaná Hanumánovi, další úryvek z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, pozvánka na Ratha játru od Rádhiky Sundarí déví dásí a Pada játru od Muni Priji dáse, ukázka z knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, pokračování meditací o Šrílovi Prabhupádovi před 50 lety od Ašvahariho dáse a recept na sladkou rýži s datlemi z Pravhupada’s special uvařený Gítámritou déví dásí.

Nrsimha Caturdasi 2016 A

Nrisinha Čaturdaší v Německu

Dear Devotees,

we would be honoured if you join us for our biggest festival of the year celebrating Lord Narasimhadeva’s appearance day. Confirmed guests of honor include:
H.H. Smita Krishna Swami
H.H. Krishna Kshetra Swami
H.H. Swami Bhakti Ananda Tirtha
H.G. Vaiyasaki Prabhu
H.G. Vijaya Prabhu

Starší články