Božstva

NH2104_page_01

Vyšla nová Náma-hatta 4/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, přednáška Šríly Prabhupády Meč vzpomínání, 3. část semináře Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, zamyšlení Kadamby Kánany Svámího o neoddané mysli, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, nekrolog za Kulánganu déví dásí  od Kripamóje dáse a bhaktin Triši Mótah, shrnutí Padajátry 2017 včetně oné vážné nehody od Nrisinhsy Čaitanji dáse, fotoreportáž Tváře Woodstocku od Indradjumny Svámího a Ananty Vrindávana dáse, 8. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, dětská stránka od Jóga Máji déví dásí s ohlédnutím za dětským táborem a dětstkým dnem a s hádankou plnou nektaru z čísel, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího, esej Džajapatáky Svámího o kongregačním kázání, představení několika oddaných Pána Džagannátha ve článku 10 tváří Ratha játry od Džalángí déví dásí a recept na raw dort od Džaj Rádhiky déví dásí.

radhe

Šrí Rádháštamí

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Šrímatí Rádhárání dne 29. srpna 2017 v chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry.

Šrí Krišna Džanmáštamí a Vjása púdža Šríly Prabhupády, 15.-16.8.2017

« 1 z 13 »
maxresdefault

Chrám navštíví Mahádyuti mahárádž

Chrám v Lužcích navštíví v termínu od 11. do 18. srpna vzácný host Mahádyuti swami. Zúčastní se také oslav Janmáštamí a Vyásapúdži Šríly Prabhupády na farmě Krišnův dvůr. O termínech přednášek budete informováni.

blrm

Příchod Pána Balaráma 2017

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Balaráma, kterou pořádáme v chrámu v Lužcích v pondělí 7. srpna.

Na programu festivalu bude čtení o zábavách Pána Balarámu a kírtan a bhadžany, zpívání a ve 13 hodin transcendentální hostina.

Letní Náma Hatta tábor 2017

« 1 z 16 »
NH2103_page_01

Vyšla nová Náma Hatta 3/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, 15. část Šrí Íšopanišadu s výklady Šríly Prabhupády, přednáška Šríly Prabhupády Zaručený způsob, jak poznat Boha, 2. část semináře Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, pozvánka na jubilejní 10. Ratha játru v Praze od Níly Mádhavy dáse, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, úsměvné vyprávění o pozitivním vlivu Góvindy v Benešově na místní policisty od Prija Kírtiho dáse, úderná výzva Šivaráma Svámího k extatickému zpívání svatých jmen, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího, 7. kapitola 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, pocta Džajapatákovi Svámímu od Bhakti Čaru Svámího, další test z Krišna knížky od Prija Kírtiho dáse, vzpomínka na Parašuráma Ráma Balaráma dáse od Díny Vatsaly dáse, pár řádků o vaišnavské školce na Krišnově dvoře z pera rodičů dětí, které jí navštěvují, rozhovor s učitelkou této školky Jóga Májou déví dásí a recept na bramboráky od Gítámrity déví dásí.

Istoria_Bkhaktisiddkhanty-1

Vaišnavské divadlo Tattva opět v Praze!

Srdečně Vás zveme na další představení vynikajícího vaišnavského divadelního souboru TATTVA! Hru “ODDANÍ” předvedou ve středu 17.5.2017 v 18.00 v restauraci GOVINDA v Soukenické 27.

NH2102_page_01

Vyšla nová Náma Hatta 2/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, 14. část Šrí Íšopanišadu s výklady Šríly Prabhupády, přednáška Šríly Prabhupády Dokonalý společenský řád, seminář Dévakí déví dásí Muži a ženy v duchovní kultuře, výzva na letošní Pada játru Muni Prija dáse s názvem Velký lov na nosorožce!, další část z knihy o domácím vzdělávání Krišnových dětí od Aruddhy déví dásí, úryvek z Deníku cestujícího kazatele Indradjumny Svámího o dávání a přijímání dárků, pokračování Vénu Gíty od Šivaráma Svámího, dětská stránka Jóga Máji déví dásí věnovaná Prahládovi Mahárádžovi a Pánu Nrisinhadévovi, pokračování 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, esej Kadamby Kánany Svámího o komplikovaných vztazích, reportáž Džalángí déví dásí o rozdávání knížek Šríly Prabhupády, shrnutí programu Šástra Dána za rok 2016 od Ačjuty Gótry dáse a recept Džaj Rádhiky déví dásí na makové kuličky.

valmiki

Přednáška Válmíkiho prabhua v Góvindě

Zveme Vás na přednášky vznešeného oddaného, žáka Jeho Milosti Čaitanja Čandra Čarana Prabhua a kandidáta na sannjásína Jeho Milosti Válmíkiho Prabhua ve středu 26.4. na veřejném programu v restauraci Góvinda v Soukenické ulici 27.

ram

Šrí Ráma Navami 2017

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Rámačandry ve středu 5.4. do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry v Lužcích u Berouna. Čeká Vás vyprávění o zábavách Pána Rámačandry a Jeho drahé ženy Síty spolu se svými bratry Lakšmanem a Bharatou, bhadžany, harinám a transcendentální hostina po západu slunce.

Istoria_Bkhaktisiddkhanty-2

Vaišnavské divadlo Tattva opět v Praze!

Srdečně Vás zveme na další představení vaišnavského divadelního souboru TATTVA! Hru “SETKÁNÍ” předvedou ve středu 22.03.2017 v 18.00 v restauraci GOVINDA v Soukenické 27. Vstup je volný.

NH2101_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 1/21

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Vidět Boha v nitru”, další část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, zpráva o oddaných z válečných oblastí Ukrajiny zapojených v programu Food for Life od bhaktin Galiny Bušujevy, reportáž Prija-kírtiho dáse z dožínek na Krišnově dvoře, reportáž z loňské Pada játry a upozornění ohledně nového sankírtanového týdeníku od Muni-priji dáse, test pro děti z Krišna knížky, pokračovní Vénu Gíty od Šivarámy Svámího, další část 11. zpěvu Šrímad Bhágavatamu, reportáž Tancování s klokany od Nrisinha Čaitanji dáse a recept na datlovo-tamarindové čatní, které podle receptu Jamuny déví dásí uvařila a nafotila Džaja Gópínátha déví dásí.

DSC03434

Gaura Púrnimá 2017

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Šrí Čaitanji Maháprabhua, nejmilostivější podoby Šrí Krišny v neděli 12. března do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry.

Na programu jsou kírtany, čtení, harinám, abhišék a transcendentální hostina o východu Měsíce.

krisnaavatar

Krišna avatár

Žák Šríly Prabhupády Džaj Gurudév prabhu vydal souhrn rozhlasových her o zábavách Krišny s názvem Krišna avatár. Je to kompilace dramatického vyprávění pro děti od 5 do 95, které autor vydával posledních deset let.

image

Náma Hatta tábor 2017

Srdečně Vás zveme na již 23. ročník letního Hare Krišna tábora. Proběhne od 30.6. do 6.7. jako již několik předcházejících let v letním táboře Kalich v Kamenici nad Lipou.

Nitai2

Nitjánanda Trajódaší

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Nitjánandy ve středu 8.2. do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry v Lužcích u Berouna.

mar

Prabhupádův maratón 2016

Tradičního vaišnavského předvánočního maratónu pro potěšení Šríly Prabhupády se v české játře zúčastnilo 100 oddaných, kteří rozdávali knížky a 39 oddaných rozdávajícíh nektarové balíčky prasádam.

Starší články