Božstva

Pokud chcete ve vašem obchodu dosáhnout dokonalosti, potom se musíte snažit uspokojit Nejvyšší Osobnost Božství. Jinak pouze plýtváte svým časem. (Obchodní komora Bharaty, Kalkata, 30. ledna 1973)
plakatJanma2016_3

Pozvání na dvoudenní festival

Srdečně vás zveme na festival Dne zjevení Šrí Krišny, Nejvyšší Osobnosti Božství, a oslavu narozenin (Vjása-púdžá) Šríly Prabhupády, zakladatele-áčárji Hnutí Hare Krišna.

balarama

Příchod Šrí Balaráma

Srdečně Vás zveme na oslavu příchodu Pána Balaráma, kterou pořádáme v chrámu v Lužcích ve čtvrtek 18. srpna.

hari-sauri-1-of-1_21

Děkujeme všem za ohromnou pomoc!

Brzy poté, co se na Bhaktivaibhavu Svámího obrátil Hari Šauri prabhu s žádostí o finanční pomoc na své léčení, se dalo dohromady několik movitějších oddaných z české játry a nasbírali mezi sebou něco kolem 4 000 dolarů. Další podobnou částkou přispěl Bhaktivaibhava Svámí a ještě pár tisíc korun k tomu poslali na konto chrámu v Lužcích, který tuto sbírku organizoval, oddaní z celých Čech i Moravy.

harisauri002

Pomůžeme Hari Šaurimu prabhuovi?

Jak si asi většina oddaných z loňského tábora pamatuje, jeden z velice blízkých a drahých žáků Šríly Prabhupády – Hari Šauri prabhu – trpí vážnými projevy Parkinsonovy choroby. Proto ani letos nikam příliš necestuje.

Náma Hatta tábor 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9035
IMG_9035
« 1 z 50 »

Ratha játrá 2016 očima bhaktin Nikol Rybárikové

IMG_9431
IMG_9431
« 1 z 18 »
NH2003_page_01

Vyšla nová Náma Hatta – 3/20

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Vidět neomezené světlo a duši“, poslední část meditací o Šrílovi Prabhupádovi před 50 lety od Ašvahariho dáse, fotokoláž z instalace Božstev Šrí Šrí Nitái Gaura Čandry na slovenské Ékačakře z fotografií Sarvasukhy dáse, 2. část rozhovoru s Aindrou prabhuem o jeho životě, ohlédnutí za Mantrafestem v benešovském Gymnáziu od Prija Kírtiho dáse, další ukázka z knihy Šivarámy Svámího Vénu Gítá, test nejen pro děti z Krišna knížky připravený Prija Kírtim dásem a bhaktou Vanší Gópálem, 3. část z knihy věnované domácímu vzdělávání od Aruddhy déví dásí, reportáž Džalángí déví dásí z letošní oslavy Nrisinha Čaturdaší na německé farmě a recept na syrový banánový dort od Džaj Rádhiky déví dásí.

stan

Důležité upozornění ohledně tábora

Upozorňujeme oddané a přátele Krišny, že ubytovací kapacita areálu Kalich, kde se bude konat letní Náma Hatta tábor, je již téměř zcela obsazená. Proto ti z Vás, kteří ještě nejsou přihlášení a chystají se přijet na poslední chvíli, vezmětě si pro jistotu vlastní stan. Děkujeme za pochopení.

Ratha-Yatra_2016_

Ratha játrá 2016!

Kola Ratha játrového vozu se letos rozjedou v neděli 10. 7. ve 12 hodin z Ovocného trhu na Praze 1.

Kulturní program bude od 15 do 20 hod, tentokrát na Náměstí Republiky!!

plocha

Indický den s ekojarmarkem

Oddaní Hnutí Hare Krišna obohatí festival Bylinkové dny v Uherském 0strohu o vhled do indické kultury. Pro návštěvníky připravili celodenní program s indickou hudbou, kurzy indicko-vegetariánského vaření, orientálními tanci, chrámovým obřadem, spoustou tematických stánků, zkoušení “Sárí”, malování hennou, ekojarmakem, zábavou pro děti po celý den a mnoha dalšími aktivitami, které přiblíží Indii a indickou kulturu.

sitting

Nové podložky

Hledáme inspirované oddané, kteří by chtěli přispět na nové podložky do chrámové místnosti. Budou z omyvatelného materiálu a dobře poslouží i při nedělních hostinách pod širým nebem.

cidva

Prasádam z Góvindy

Restaurace Góvinda přichází s novou řadu “Krišnovských” vyhlášených balených dobrůtek označenou výmluvně Prasádam. Pro začátek to jsou kokosky, staré dobré Gópínáthy ve větším balení a čidva, a to buď z nudličkami z pšeničné mouky nebo bezlepková varianta z mouky cizrnové. S označením Prasádam by se pak mělo objevit mnohem víc výrobků jako například pikls nebo čatný. Objednávat si vše můžete v Hare Krišna knihkupectví na síti, či přímo v restauraci Góvinda.

50outside front cover_CZ_final.indd

Výroční časopis

Právě vyšel velice zajímavý časopis s názvem Hnutí Hare Krišna oslavuje 50 let… Tato publikace plná zajímavých článků, statistik i rozhovorů přináší souhrnný přehled vývoje Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny za posledních 50 let. Nováčky seznamuje se základními filozofickými tématy a pokročilí oddaní si zde najdou spoustu informací, které je jistě zaujmou. Časopis koncipovaný pro celosvětové využití můžete v jeho české mutaci si můžete objednávat za 45 Kč na Hare Krišna knihkupectví na síti nebo na telefonu 736 245 446.
peacock-feathers-bookstore

Nové přírůstky v knihkupectví na síti

Na našem internetovém knihkupectví s literaturou věnovanou vědomí Krišny přibyly velice zajímavé tituly v angličtině. Je to především žhavá a dlouho očekávaná novinka Vaišéšiky dáse Our Family Business. Také si můžete objednávat překrásně iliustrovanou knihu Illuminations from Bhagavad gita od Kim a Chrise Murraye, Prabhupada Meditations od Anuradhy déví dásí nebo v luxusním provedení knihu Šivaráma Svámího Sadhavo Hrdayam Mayam.
Také jsou znovu k mání knihy Krishna Book Deluxe, Salted Bread či Heart of Transcendental Book Distribution.

SONY DSC

Šríla Prabhupáda Vjása púdžá

Drazí oddaní, přátelé a příznivci vědomí Krišny, u příležitosti výročí letošních oslav narozenin Šríly Prabhupády bychom Šrílovi Prabhupádovi rádi nabídli sbírku vašich ocenění a vyjádření vděčnosti. Své přísoěvky prosím zasílejte v písemnné podobě na email: info@prabhupad.cz nejpozději do 24.7.

narasimha

Nrisinhadévův marathón

Haré Krišna drazí oddaní, s lítostí a zpožděním Vám oznamujeme, že už od 9.5 do 19.5 2016 probíhá marthón rozdávání knih pro potěšení Pána Šrí Nrisinhadéva, který odstraňuje překážky na cestě oddanosti. I tak se nicméně může každý ještě od teď do konce marathónu zapojit a pokusit se získat milost Šrí Šrí Nrisinhadéva a Jeho oddaného Prahláda Mahárádže.

Starší články