Božstva

Na začátku musí být víra a potom se u človĕka probudí zájem o společnost čistých oddaných. Dále dostane zasvĕcení od duchovního mistra a podle jeho pokynů následuje usmĕrňující zásady. To ho zbaví všech zlozvyků a upevní v oddané službĕ. Poté rozvine chuť a připoutanost. Tak vypadá sádhana bhakti, vykonávání oddané služby podle usměrňujících zásad. Postupnĕ pak sílí emoce a nakonec se probudí láska. To je postupný rozvoj lásky k Bohu u oddaného, kterého zajímá vĕdomí Krišny. (Bhakti rasámrita sindhu (1.4.15-16))

Ratha játrá 2015 očima bhakty Davida Sedleckého

DSC_5838
DSC_5838
« 1 z 53 »
padayatra

Pada játrá 2015

Letošní Pada játrá od 24.7. do 10.8. putuje z Koutů u Poděbrad do Pardubic. Více informací na www.padayatra.cz nebo na facebooku: Padajátra.

maxresdefault

Hari Šauri prabhu v Lužcích

Až do přištího pondělka zůstává v chrámu v Lužcích žák Šríly Prabhupády Hari Šauri prabhu. Každé ráno po půl osmé přednáší o umění managementu na základě učení Véd a osobního příkladu Šríly Prabhupády, jehož byl několik let osobním tajemníkem. Srdečně Vás zveme!

kuchna

Prasádam – recepty oddaných Šrí Krišny

Nejnovější publikace Centra pro védská studia přináší více než 300 receptů na přípravu prasádam, jídla, které se obětuje Šrí Krišnovi. Většina receptů vyšla na stránkách časopisu Náma Hatta, který již téměř 20 let slouží české komunitě hnutí Hare Krišna.
Jednoduchá a chutná jídla, která si zamilujete, na barevném křídovém papíru.
Objednávejte na www.books.harekrsna-luzce.cz nebo na telefonu 736 245 446.

nh03:19

Vyšla nová Náma-hatta – 3/19

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, další část Vaišnavské etikety Bhaktičáru Svámího, 3. část Šrí Íšopanišadu s výklady Šríly Prabhupády, přednáška Šríly Prabhupády Iluze rodinného života, 3. pokračování z Gaura ganóddéša dípiky od Šrí Kavi Karnapúry, pozvánka na Ratha játru od Rádhiky Sundarí déví dásí, příběh o mahá prasádam Pána Džagannátha od Šríly Lóčany dáse Thákura, zamyšlení Mádhávanandy dáse o nesprávnosti vyhledávání chyb, ukázka z knižní novinky Drutakarmy dáse Šríla Prabhupáda a Gaugíja math, 6 věcí, které jste možná ještě nevěděli o padajátrových volech, 2. část Šrímad Bhágavata Mahátmji, dětská stránka Jóga Máji déví dásí věnovaná árati, přednáška Vidžaje dáse o důležitosti rozdávání knížek, esej Rádhánátha Svámího o hledání ztracené lásky, poslední rozloučení s Brahmánandou dásem od Kadamby Kánany Svámího a Mukundy Gósvámího a recept Padmávatí déví dásí na kornšpitze – vícezrnné rohlíky.

Festival Dváraka

P6131847
P6131847
« 1 z 106 »
Ratha-Yatra_2015_

Ratha játrá 2015

Indický festival vozů Ratha játrá letos vyjíždí 19. července z Ovocného trhu ve 12 hodin.

Po projížďce Pána Džagannátha a Jeho sourozenců Šrí Baladéva a Šrímatí Subhadry bude opět na Ovocném trhu bohatý kulturní program. Vstup na festival i ochutnávka indického menu je zdarma.

Starší články