Božstva

Pokud se držíš Krišnových lotosových nohou velice pevně, potom nepoklesneš. (Přednáška v Los Angeles, 5. ledna 1974)
kal16_title (kopie)

Vaišnavský kalendář 2016

Vychází nový vaišnavský kalendář na příští rok plný letní pohody, slunce a mahá mantry. Celý rok budete moci meditovat o Padajátře a s radostí se k ní připojit nebo ji alespoň podpořit v jejím úžasném, bohulibém poslání. Překrásné fotografie doplněné texty hlavního tahouna Padajátry Muni Priji prabhua vás mohou každý den přenést do báječného tance Šrí Šrí Nitái Gaurasundary a Jejich nadšených oddaných.

mara

Prabhupádův maratón 2015

Šrílu Prabhupádu nejvíce těší, když rozdáváme jeho knihy. Před vánoci, kdy lidé běhají po ulicích ve snaze pořídit svým blízkým něco opravdu hodnotného, se ho můžeme pokusit potěšit obzvlášť. Není zas tak těžké, a výsledný pocit štěstí, když od vás odchází další duše, které jste mohli předat Krišnu, ať v podobě knížek či prasádam, je nekonečně úžasný.

odchod sp

Odchod Šríly Prabhupády

Srdečně Vás zveme na společný program Harinám mandiru a chrámu v Lužcích k odchodu Šríly Prabhupády z této planety. Oslavovat ho a vzpomínat na něj budeme v chrámu Lužcích v neděli 15. listopadu. POZOR tentokrát nedělní program v Lužcích začíná už od 13 hod!!

gp

Góvardhana púdžá 2015

Drazí oddaní a přátelé Krišny,

srdečně Vás zveme na oslavu kopce Góvardhan ve čtvrtek 12. listopadu do chrámu Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry v Lužcích u Berouna. Oslava začíná v 18 hodin.

if

Indický festival v Rokycanech

Srdečně Vás zveme na Indický festival.
Ve středu 2.12. od 18hod. Sokolovna Rokycany.
Předprodej na místě, Infocentrum Rokycany a ticket art.cz

image-proxy

Mahabharata: The condensed version of the world’s greatest epic

Hare Krishna,
We are happy to announce the release today of a new e-book of the condensed version of the great epic,  The Mahabharata by the world renown author Krishna Dharma.  Mahabharata: The condensed version of the world’s greatest epic, is now available on Amazon.com. As part of the release promotions, the book is free for 3 days from November 6 – 8 inclusive.

NH0519_tp

Vyšla nová Náma Hatta – 5/19

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, dokončení Vaišnavské etikety Bhaktičáru Svámího, pokračování Šrí Íšópanišadu, přednáška Šríly Prabhupády „Realizace Boží všudypřítomnosti“, vzpomínka na Šrílu Prabhupádu ze sanfranciského letiště, první část meditací o Šrílovi Prabhupádovi přesně před 50. lety od Ašvahariho dáse, esej Višákhy déví dásí o lásce, pozvánka na Indický festival 2015 od Vasudévy Nandany dáse, připomínka zahájení oslav 50. let odjezdu Šríly Prabhupády do Ameriky od Prija Kírtiho dáse, vzpomínka Málatí déví dásí na vaření pro Šrílu Prabhupádu ve Vrindávanu, stránka pro děti o Šrílovi Prabhupádovi a dětském harinámu od Jóga Máji déví dásí, pokračování z Bhágavata Mahátmji, ohlédnutí za Hare Krišna campem na trutnovském festivalu od Punja Pálaky dáse, esej Džalángí déví dásí s názvem Jako duch, rozhovor se Šivarámou Svámím o evropské migrantské krizi a recept na červený jemný koláč od Čandana Gópí déví dásí.

11828733_10206852554170224_8400232096038216982_n

Kártik

Říjnovým úplňkem 27.10. začínají oslavy slavného a nanejvýš příznivého měsíce Kártik. Přestože astronomicky měsíc samotný začíná první den po úplňku, tedy 28. října, oslavy toho svátku včetně přijímání duchovních slibů a obětování lampiček Šrí Krišnovi za zpěvu Dámódaráštaky začínají jako vždy již vpředvečer prvního dne měsíce Kártiku, tedy letos 27. 8. října.

jam_jala

Nové dětské knížky

Nové dvě knížečky pro děti doprovázené vlastními ilustracemi vydala za pomoci Hémalaty Thákurání déví dásí a Vidjávačaspatiho dáse Ánanda Kandiní déví dásí. První je překladem příběhu Šrí Krišna Vidžaja od Gunarádže Khána. Kniha s názvem Prabhávatí a nebeská labuť pojednává o neobyčejném plánu Šrí Krišny na poražení krále démonů Vadžranábhy.

maxresdefault

November: Brahmana Cook(s) needed

Dear Devotees,

please accept our humble obeisances. All glories to ISKCON Founder-Acarya Srila Prabhupada!

ISKCON Jandelsbrunn Simhachalam, Narasimha Ksetra Farm in Germany, is looking for a brahmana cook(s) to replace our devotees going to pilgrimage in November. Presiding Deities are Sri Sri Prahlada Lakshmi Narasimha and Salagrama Silas.

IMG_0598 (kopie)

Dětský harinám v Benešově

Hare Krišna drazí oddaní, probíhá týden Svatého Jména, takže pokud máte volnou sobotu 3.10., jste srdečně zváni na (nejen) dětský harinám v Benešově. Začínáme v 9:45 u vlakového nádraží, projdeme městem a pak je pro vás připraveno lahodné prasádam v dětském centru Krokodýl, kde extáze pokračuje… Těšíme se na vás!
Prosím, potvrďte svoji účast na čísle 731 940 086.
                                                                                            Vaše služebnice Yoga-maya deví dásí
cesko-karlstejn-1

Harinám v podhradí Karlštejna

V neděli 27. září půjdou oddaní rozdávat svaté jméno do podhradí nejznámějšího českého gotického hradu Karlštejn. Koná se zde 18. ročník Karlštejnského vinobraní a tak si mohou desítky jeho návštěvníku odnést domů i něco transcendentálního. Chcete-li se rovněž připojit, můžete kontaktovat Álálanátha dáse na telefonním čísle: 732377131 nebo rovnou přijet do chrámu v Lužcích, odkud se na harinám vyjíždí ve 12 hodin.

Starší články