Božstva

Oddaný pohroužený v extatických emocích ve vztahu ke Krišnovi vždy sídlí na místĕ, kde se Krišna vĕnuje svým zábavám. (Čaitanja čaritámrita, Madhja lílá (23.36))
vainee

Final Maha Milan of Nabadwip Mandal parikrama, March 1, 2015

At 6:00 am the devotees left Jagannath Mandira in Rajapura to Murari Gupta’s house. There the devotees heard from HH Sacinandana Swami about Srivasa taking shelter of Lord Nrisimhdeva when he was threatened by the Kazi; from HG Rajendrananda Prabhu about Atmanivedana (full surrender) which is the process of Antardvipa; from HH Bhakti Nityananda Maharaj about Murari Gupta’s devotion to Lord Rama and from a few other speakers. Right after Guru Puja the Parikrama headed straight to Mayapur at the location where the MAHA MILAN (the great meeting) was about to take place.

Bhagavad-Gita

Vždy na Mě mysli, staň se Mým oddaným, uctívej Mě a skládej mi poklony. Tak ke Mně bezpochyby dospěješ. Slibuji ti to, protože jsi Můj velmi drahý přítel.

Nejdůvěrnější částí poznání je, že každý jednotlivec se má stát čistým oddaným Krišny, vždy na Něho myslet a jednat v Jeho zájmu. Nemá předvádět meditaci jako profesionál, ale uzpůsobit si život tak, aby měl neustále možnost myslet na Krišnu. Měl by jednat takovým způsobem, že všechny jeho každodenní činnosti budou spojené s Krišnou. Vše si má zařídit tak, aby celých dvacet čtyři hodin myslel na Krišnu. A Pán Krišna slibuje, že každý, kdo si Ho je takto čistě vědom, se vrátí do Jeho sídla, kde se s Ním bude stýkat tváří v tvář. Krišna sděluje tuto nejdůvěrnější část poznání Ardžunovi, protože Ardžuna je Jeho drahý přítel. Každý, kdo kráčí Ardžunovou cestou, se může stát drahým přítelem Krišny a dosáhnout stejné dokonalosti jako Ardžuna.

NH1901_Stránka_01

Vyšla nová Náma-hatta – 1/19

Z obsahu: seriál Šruta Kírtiho dáse Co je na tom těžkého?, další část Vaišnavské etikety Bhaktičáru Svámího, přednáška Šríly Prabhupády Nejdražší přítel, rozprava o výživě Bhakti Vidji Púrny Svámího, ukázka z Gaura ganóddéša dípiky od Šrí Kavi Karnapúry, 1. část Šrí Íšopanišadu s výklady Šríly Prabhupády, pokračování knihy Náma Rahasja od Šačínandany Svámího s názvem Vstupte do školy odevzdání, ohlédnutí se za loňskými Indickými festivaly jeho hlavním organizátorem Vasudévem Nandanou dásem doprovázené fotografiemi Kandarpy Maňdžarí déví dásí, dětská stránka Jóga Máji déví dásí věnovaní Šrí Čaitanjovi Maháprabhuovi, aktuální informace o rozdávání prasádam na válkou zmítanéém Donbase od bhaktin Galiny Bušujevy, sankírtanové příběhy Šrí Hariho dáse, Krišna Nájaky déví dásí a Džaj Kéšavy dáse, pokračování strhujících reportáží Nrisinha Čaitanji dáse z jeho cesty kolem světa, tentokrát ve stímu sombrér, esej Rádhánátha Svámího o manželství a recept Manikundaly déví dásí na jablečný závin.

Není to obyčejné jídlo, je to milost

Food for Life DONĚCK

Jídlo pro život je jedna z největších mezinárodních humanitárních misí. Byla založena v roce 1974 Mezinárodní společností pro vědomí Krišny s cílem zabezpečit vegetariánským jídlem sociálně potřebné a strádající v důsledku živelních katastrof a vojenských konfliktů.

farma

Hnutí mysli

Krátký dokument zachycující počátky života oddaných Krišny na farmě Krišnův dvůr v Městečku u Benešova. Natočil jej, dnes již slavný režisér, Roman Vávra v roce 1992 jako svoji studentskou práci v 1. ročníku FAMU. Film se dodnes promítá na FAMU jako ukázka nejlepší práce studenta 1. ročníku.

cook

Drobnosti do kuchyně

Obracíme se na inspirované vaišnavy, kteří by chtěli přispět na nákup pár nových věcí do kychyně Šrí Šrí Nitái Navadvípačandry. Předně budeme pořizovat nový tyčový mixér na mahá nápoje. A také by se hodily nové teflonové pánvičky. Jedna na palačinky a druhá na restování zeleniny.

fotky 55

Defeating Vatsasura

Nová kniha zabývající se výchovou dětí z pera Príti Vardhana dáse, učitela Bhaktivédantovy Akademie v Májápuru. Kniha je určena rodičům, učitelům a těm, kdo se o děti starají, a klade si za cíl pomoci v praktické aplikaci a následné realizaci učení Šrímad Bhágavatamu v každodenním životě.

kuch_tit

Další dětské publikace

Malé vaišnavy čekají další dvě nové publikace autorky Ánandy Kandiní déví dásí. První – omalovánky – tvoří obrázky z její poslední knížky Moje princezny. Malí čtenáři a čtenářky si mohou při vybarvování znovu připomenout nadčasové vyprávění z dávné Indie.

tabor-2011-37

Letní tábor 2015

Báječný duchovní týden plný kírtanů, lekcí, prasádam a nektarové společnosti oddaných pořádaný Mezinárodní společností pro vědomí Krišny letos proběhne od středy 1. července do pondělí 6. července 2015 v areálu dětského tábora „Kalich“ v Kamenici nad Lipou.

Nitjánanda Trajódaší 2015

« 1 z 13 »
Starší články